Meist 2018-07-26T10:23:58+00:00

Meist

Lahemaa Ökoturism on 2006. aastast tegutsev turismiettevõte, mis pakub loodusretki Eesti suurimas ja vanimas Lahemaa Rahvuspargis ja selle ümbruses.

Lahemaa Ökoturism

Lahemaa Ökoturism on 2006. aastast tegutsev turismiettevõte, mis pakub loodusretki Eesti suurimas (747,84 km²) ja vanimas (asutatud 1971. a.) Lahemaa Rahvuspargis ja selle ümbruses. Lahemaa Rahvuspark asub Eesti põhjarannikul, Tallinnast tunni aja sõidu kaugusel ida suunas. Siin leidub põnevaid rabasid, hämmastavaid hiidrahne, väikeseid romantilisi jugasid, traditsioonilisi rannakülasid, nõukogudeaegset militaarpärandit, uhkeid mõisahooneid, eriilmelist metsa ja palju muud huvitavat. Pakume võimalust avastada loodust ja pärandkultuuri koos kohaliku kogenud loodusgiidi Kauri Kivipõlluga.

Kauri Kivipõld

Haridus: magistrikraad loodusteadustes
Töötab: loodusgiidina lahemaal ja Tallinna loomaaias alates 2006. aastast
Giidi kutse: alates 2006, atestatsioon Lahemaal ja Tallinna Loomaaias

Koostame teie grupile individuaalse marsruudi just teile huvi pakkuvatesse kohtadesse kestvusega paarist tunnist kuni nädalani. Võtame teid Lahemaal vastu, kui tulete oma transpordiga, aga saame võtta teid auto peale teile sobivas kohas ja viia pärast retke tagasi. Organiseerime lisatasu eest transpordi ka suurematele gruppidele ja vajadusel majutuse. Individuaalprogrammi järgi koostatud retke hind on 20 eurot tund (minimaalne hind on 100 eurot retk), suuremate gruppide puhul küsige täiendavat hinnapakkumist. Lisatasu eest on võimalik külastada muuseume, süüa kohalikus kõrtsis Eesti rahvuslikku toitu või valmistada süüa vabas õhus lõkke peal.

Pakume võimalust tellida erinevaid meelelahutuslikke või akadeemilisi looduse ja keskkonnakaitse alaseid õppeprogramme.

Pakume ka Teie asutuse mistahes ürituse juurde meelelahutust looduses.

MTÜ-l Lahemaa Ökoturism on ökomärgised alates aastast 2013. aastast, kuna meie turismiteenused vastavad ökoturismi nõuetele – on vastutustundlikud loodust ja kohalikku kogukonda väärtustavad.

Meie põhimõteteks on pakkuda vastutustundlikku reisimist, mis toetab looduse ja kultuuripärandi säilimist, kohalike elanike heaolu ning suurendab külastajate keskkonnateadlikkust. Sama tähtis on meile ka külastajate rahulolu.

EHE (Ehtne ja Huvitav Eesti) on ökoturismi kvaliteedimärgis, millega tunnustatakse ja turundatakse loodussõbralikke ja keskkonnasäästlikke maapiirkonnas pakutavaid turismitooteid ja -teenuseid. Tunnustatud turismiteenuseid iseloomustavad ehedad elamused ja pärandkultuuri väärtustamine.

Vastutustundliku Ettevõtluse Indeks on Eestis tegutsevatele ettevõtetele mõeldud kõige põhjalikum vastutustundlikkuse-alane (CSR) enesehindamise vahend. Indeksi ankeedid läbivad ekspertide hindamise, mille tulemusel saavad edukamad ettevõtted võimaluse kasutada Indeksi kvaliteedimärgist (pronks, hõbe või kuldtase)  oma ettevõtte usaldusväärsuse tõendamiseks ka teistele turuosalistele – klientidele, investoritele, partneritele, omanikele jne.